Myšlienka na týždeň:

”Rob to, čo dokážeš a modli sa za to, čo nedokážeš - a Boh dá, aby si to dokázal.” ( sv. Augustín)

2. Prímestský tábor Domka 2015

Od pondelka 13.7. do piatka 17.7 u nás prebiehal 2.turnus našich prímestských táborov.
Témou tábora bola Nezábudka s mottom : nezabúdaj na Boha. V prvý deň deťom animátori predviedli rôzne svoje talenty ako hra na gitare, tanec, spev či žonglovanie s loptou. Ostatné dni už to bolo na deťoch pretože každý postupne svoj talent ukázal, veľa detí pekne kreslilo, niektorí hrali hokej, tenis, volejbal, iné deti tancovali, hrali na gitare či flaute, no videli sme i jazdu na bicykli či karate.

 

V utorok doobeda deti plnili rôzne úlohy mestskej hry, ich cieľom bolo dostať sa k sladkému pokladu, poobede sme navštívili hasičov ktorí nám ochotne poukazovali hasičské autá i lesný špeciál, deti si mohli asi takmer všetko okrem šoférovania vyskúšať . V stredu sme spoločne išli na kúpalisko a poobedie sme strávili hraním sladkej čokoládovej hry. Stredu sme zakončili sv. omšou v kostole sv. Cyrila a Metoda v Sotinej . Vo štvrtok nás čakala strelnica v Kunove plná rôznych úloh a disciplín, napríklad lozenie po rebríku, slalom s loptou či skákanie vo vreci alebo spoznávanie listov, poobede sme aktivity v Kunove vyhodnotili a štvrtok sme zakončili obľúbenými erko tancami.
V piatok na deti čakala olympiáda na ihrisku pri 2.ZŠ. Strieľalo sa na bránu, hádzalo sa loptičkou do diaľky, skákali sme do piesku či behali, najlepší boli odmenení no každý bol víťaz pretože zo seba vydal maximum. Po namáhavom týždni sme si pozreli video z celého týždňa a trošku si oddýchli. Deti odchádzali domov spokojné, plné zážitkov či nových kamarátstiev.

 

Všetky fotky si môžete pozrieť na našej FB stránke: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.901460046578784.1073741858.669172476474210&type=3