Myšlienka na týždeň:

"Radosť otvára srdce, smútok ho zamyká." (sv. František Saleský)

3. prímestský tábor 2018 - Domka school

Milí domkári! Chceme sa s vami podeliť o krásne chvíle, ktoré sme zažili spolu s deťmi na poslednom tohtoročnom prímestskom tábore,ktorý sa odohrával od 13.-17.8.2018. V pondelok sme sa s deťmi pekne zvítali, zoznámili a predstavili sme im tému- Domka school. Znie to možno divne, keďže ešte stále sú prázdniny a deti o škole nechcú počuť ani slovo, ale naša Domka school bola iná škola. Učili sme sa všetko prostredníctvom hier, tanca a zábavy. V pondelok sme pre deti pripravili veselé popoludnie s opičou dráhou, kde museli prejsť určité prekážky spolu s plyšákom- opicou. Keďže bolo veľmi teplo, tak sme sa aj trochu zabávali s vodou. 
V utorok vrámci predmetu telesná výchova sme absolvovali skvelú jazdu na Kostka kolobežkách na Kunovskú priehradu. Deti mali každé svoju kolobežku a poriadne sme si to užili. Na priehrade sme si trochu oddýchli, zahrali sa a potom sme sa išli posilniť na obed. Poobede sme si dopriali zaslúžený oddych.
V stredu sme sa išli schladiť na plaváreň. Poriadne sme sa vyčvachtali vo vode, zabavili na tobogánoch, ale aj sme si zaplávali a zrelaxovali vo vírivke. Popoludní nasledovala malá katechézka s p.Prokopom, ktorý nám porozprával o tom, aký dôležitý je pre nás kostol. Je to sväté miesto a náš domov, lebo tu prebýva náš Otec. ???? 
Vo štvrtok sme si urobili celodenný výlet na Katarínku. Cestovali sme autobusom a zároveň sme absolvovali aj krátku turistiku po lese. Na Katarínke nám dobrovoľníci urobili krátku prehliadku tohto nádherného miesta a my sme sa tu ešte zahrali a opiekli si špekáčiky. Šťastní sme sa vracali domov.
V piatok, v posledný deň tábora, nás čakala mestská hra. Mali sme hodinu na splnenie niekoľkých úloh. Deti sa naozaj snažili, pekne spolupracovali a nakoniec sa im skoro všetko podarilo splniť. Potom sme ešte zostali na ihrisku a využili sme pekné počasie na hru. Po obede nasledovala tancovačka a rozdávanie vysvedčenia. Deti si mohli ešte vyrobiť rôzne krásne veci v tvorivých dielňach. 
Animátori sa s láskou starali o deti a pripravili im program. Deti boli naozaj poslušné a mali chuť sa hrať.
Veľká vďaka všetkým za krásny týždeň !