Myšlienka na týždeň:

”Rob to, čo dokážeš a modli sa za to, čo nedokážeš - a Boh dá, aby si to dokázal.” ( sv. Augustín)

Animátorské stretnutie

Piatkovým večerom sme začali naše animátorské stretnutie, kde sme privítali dvoch odvážnych ľudí, ktorí nám prišli povedať kúsok o svojom živote, ako ich sprevádza O2H (odvaha) na ich ceste života. 

Prvým hosťom bol Jožko Antonič, ktorý pricestoval z Trnavy, aby nám povedal, ako on kráča s odvahou Božími cestami. Pochádza z východného Slovenska, kúsok od miesta, kde sa v týchto dňoch konajú veľké veci, v Domčeku Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Jozef nám priblížil osud tejto mladej a odvážnej dievčiny Anky, ktorá obetovala svoj život za to najvzácnejšie čo mala, za svoju čistotu.

Druhým hosťom bol náš pán kaplán Marián Lukáč, ktorý nám tiež priblížil jeho životnú cestu, ako ho odvaha sprevádzala a sprevádza až po dnešný deň. Poukázal na to, ako on vykročil na životnú cestu a čo ho k tomu viedlo a podporilo. Priblížil nám tiež život veľkej odvážnej ženy, sv. Gianny Beretty Mollovej, ktorá obetovala svoj život za svoje dieťatko. Týmto spôsobom nás vyzval vykročiť na cestu odvahy a vnímať životy svätých, ktorí nás povzbudzujú na našej ceste životom. Celý program bol obohatení našimi mladými hudobníkmi, ktorí nás doprevádzali svojou odvahou a chválou.

Na úvod sobotnej časti animátorského stretnutia sme si pripomenuli krásu animátorského poslania a taktiež sme sa dozvedeli, čo nám čaká v nasledujúcom mesiaci. 

Potom sa z animátorov vytvorili skupinky, ktoré sa vydali na cestu mestom. Boli pre nich pripravené 4 stanovištia a každé z nich skrývalo jednu katechézu odvážneho roka. Následne nám náš hosť Jožko Antonič priblížil životný príbeh budúcej blahoslavenej, Anky Kolesárovej a po spoločnej modlitbe sme sa trošku unavení ale zato nabudení a obohatení rozišli do svojich domovov.