Myšlienka na týždeň:

"Jediná cesta k mieru je odpustenie." (sv. Ján Pavol II.)

Stmelovačka animátorov Šintava 2017

Aj toto leto (23.8.-30.8.) sa asi štyridsať našich animátorov vydalo do Šintavy. Mottom tohtoročnej animátorskej stmelovačky bol výstup na vrch. 

Spoločne sme lepšie spoznávali seba a svoje povolanie animátora. Streda bola zameraná na bližšie spoznanie prostredia Domky a všetkých jej aktivít a podujatí. Večer sme prežili v tichosti pri zamýšľaní sa nad svojimi postojmi.

Vo štvrtok sme na vlastnej koži zažili komunizmus a večer sme úspešne prešli cez rieku na druhý breh tak ako don Titus Zeman.

Ani tento rok sme si nenechali ujsť splav Malého Dunaja, ktorý sa prekvapivo nakoniec skončil bez prevrátenia člnu.

Sobota bola v znamení relaxu a kúpania na prírodnom štrkovisku Čierna voda a v noci dostala zabrať naša tímovosť pri výstupe na jednu z osemtisícoviek.

Nedeľné popoludnie sa nieslo v znamení farieb pri hre Living colours.

V pondelok nás Divergencia rozdelila do viacerých frakcií podľa našich darov a talentov. V týchto skupinách sme plnili rôzne úlohy. Na záver úloh sme spoločnými silami úspešne vybudovali akvadukt.

Poobede sme navštívili Nitru, kde sme sa spoločne pomodlili pobožnosť krížovej cesty na kalvárii a po nej sme dobývali vrch Zobor.

Potom sme zostúpili k románskemu kostolíku sv. Michala Archanjela v Drážovciach, ktorý bol postavený v polovici 11.storočia.

V utorok k nám zavítal vzácny hosť, otec Pavol Hudák, ktorý nám prednášal na tému spoločenstva, vzťahov a čistej lásky. Nezabudnuteľný, požehnaný týždeň v kruhu zapálených animátorov, a to všetko pod ochranou Najvyššieho. Aj takto by sa dal popísať už 4.ročník animátorskej stmelovačky na Šintave.