Myšlienka na týždeň:

"Jediná cesta k mieru je odpustenie." (sv. Ján Pavol II.)

Benefičný koncert

V nedeľu 17. Decembra sa uskutočnil Vianočný benefičný koncert s názvom Svetlo do sŕdc, ktorý pripravili spoločne Záhorská galéria J. Mudrocha a Združenie saleziánskej mládeže DOMKA Senica. 
 


V programe vystúpili Lenka Kurinová, Barbora Kurinová, Patrícia Čederlová a Adam Foltín. Na tomto koncerte sme počuli tradičné koledy (nesiem vám novinu, do hory do lesa, daj boh šťastia tejto zemi, Búvaj dieťa krásne, narodil sa Kristus Pán pre ľudí) ale i iné vianočné piesne popretkávané adventnými zamysleniami.
 

Práve v týchto dňoch je niekedy ťažké zachovať si pokoj, pretože sa neustále niekam náhlime, nič nestíhame, nemáme čas a často tie najdôležitejšie veci v živote nám tak ľahko unikajú.
 
Práve adventný čas je vhodný na to, aby sme odhodili všetko stres a zhon. Otvorme si srdcia, buďme vľúdnejší, pomáhajme si, nech z nás žiari svetlo pokoja a radosti a naplňme nim aj tých s ktorými sa denne stretáme. Všetci tí, ktorí poslednú nedeľu do záhorskej galérie prišli si odniesli krásny hudobný zážitok.
 

Do zbierky sa zapojilo taktiež Mestské kultúrne stredisko, rekreačné služby mesta Senica, mestská polícia a zamestnanci mestského úradu. Celková suma vyzbieraných peňazí je 542 eur. Výťažok z koncertu bude použitý na nákup potravín a materiálu pre sociálne znevýhodnené rodiny.