Myšlienka na týždeň:

"Jediná cesta k mieru je odpustenie." (sv. Ján Pavol II.)

Stretnutie saleziánskej rodiny s hlavným predstaveným

(Žilina, 5. novembra 2016) – Počas prvej novembrovej soboty sa celá slovenská saleziánska rodina medzi ktorou nechýbala ani Domka opäť zišla. Don Ángel Fernández Artime prišiel navštíviť slovenskú provinciu.

 


Zo Senice sme odchádzali napokon asi dvadsiati okolo 7 ráno uzimení no v očakávaní na stretnutie s desiatym nástupcom dona Bosca.

 

 

Po príchode do Žiliny sme sa presunuli do chrámu Sedembolestnej Panny Márie kde sme slávili sv. omšu spolu s Don Artimem. Počas celej svätej omše nás sprevádzal krásnymi piesňami mladý orchester ktorý hral naozaj vynikajúco, priam profesionálne. 

 

 


Po svätej omši nasledovala ešte kratučká diskusia s hlavným predstaveným a potom sme sa rozišli do mesta na chutný obed. O 15:30 nasledoval program v Žilinskej tenisovej hale. Pri vstupe do haly každý dostal ako darček "Titusky" slnečné okuliare pretože témou stretnutie bolo heslo : "Vidíme inak".

 

 

Stretli sme tu mladých zo všetkých kútov Slovenska. Program začal rôznymi tanečnými a hudobnými vystúpeniami a potom sme už netrpezlivo čakali na príchod dona Artimeho. Don Agel pôsobil veľmi milo a srdečne, naozaj sme v ňom mohli vidieť Don Bosca
Program nesklamal, smiech mohli počuť aj okoloidúci. Predstavili sa viaceré zložky saleziánskej rodiny - od dobrovoľníkov cez Domku až po zasvätené osoby.

 

 

Mladých pobavil medzinárodný súboj v športe typickom pre saleziánske prostredie - kalčete. Za Slovákov bojoval provinciál don Jozef Ižold spolu s provinciálkou sestier saleziánok Janou Kurkinovou. Na opačnú stranu sa postavil sám don Artime a sestra Maria Assunta Sumiko Inoue z Japonska. Jedinečný zápas sa skončil víťazstvom slovenskej dvojice 8:3.

„Chcel by som, aby saleziánska rodina bola viac otvorená. Aby sa tí, ktorí k nám prichádzajú, cítili prijatí,“ odkázal Slovákom don Artime.

 

 

Po zábave nechýbal ani duchovný program - stretnutie so živým Ježišom pri adorácii. Predtým hlučná hala sa razom zmenila na miesto pokoja a modlitby.

„Chcem vám zdôrazniť, že nie sme mimovládnou organizáciou, ktorá poskytuje sociálne služby. Predovšetkým sme veriacou rodinou, ktorú spájajú veľké ideály. A je tu niečo, čoho sa nemôžeme zriecť – poslanie približovať všetkých okolo seba k Ježišovi. Dopriať im slobodu, ale zároveň im ponúknuť možnosť spoznať Ježiša,“ prihovoril sa vo večernom slovku viac ako tisícke účastníkov v hale don Ángel.

 

 

Unavení ale naplnený a požehnaní sme sa napokon šťastlivo vrátili domov plný dojmov a zážitkov z krásne prežitej novembrovej soboty smiley

 

 

 

Záznam z celého stretnutia : 

https://www.youtube.com/watch?v=MyQuILPdSGU