Myšlienka na týždeň:

”Rob to, čo dokážeš a modli sa za to, čo nedokážeš - a Boh dá, aby si to dokázal.” ( sv. Augustín)

Don Bosco show 2017

27.1. bol posledný januárový piatok, poviete si, nič výnimočné, no pre nás tento deň výnimočný bol a to z jednoduchého dôvodu: oslavovali sme sviatok svätého Jána Bosca.

 

 

Po večernej svätej omši sme sa postupne zišli v Domke plní očakávaní toho čo si pre nás Saleziáni spolupracovníci pripravili tentokrát.Prišli medzi nás aj šaštínski saleziáni Don Milan a Don Peťo.

 

 

 

Na úvod nám nám drahý pán Kaplán Marián posvätil naše priestory a udelil nám svoje požehnanie. Po chutnom občestvení sa slova ujala moderátorka večera - Janka ktorá nás rozdelila pomocou hry molekuly do viacerých tímov. A tak tu boli Dlhovlasé, Čašníci, Kurčatá či Iskričky.

 

 

V jednej hre sme hádali rôzne činnosti, v druhej pri držaní fliaš plných vody rozhodovala zasa sila. Každý tím mal neskôr za úlohu vytvoriť báseň o Don Boscovi.

 

 

Umelecké výtvory jednotlivých tímov boli naozaj originálne a nápadité. Po vyhodnotení hier a spoločnej fotke sme sa postupne, niektorí skôr a iní neskôr rozišli do svojich domovov spokojní a naplnení z krásne prežitého večera.