Myšlienka na týždeň:

"Jediná cesta k mieru je odpustenie." (sv. Ján Pavol II.)

Návšteva z Poľska

Druhý augustový týždeň prišla do Senice vzácna návšteva, a to naši poľskí priatelia, u ktorých sme minulý rok zažili Svetové dni mládeže. 

 

V stredu po spoločnom obede sme sa presunuli do nového kostola v Sotinej na svätú omšu a po nej pán kaplán ukázal našim priateľom farský kostol a povedal niečo o jeho histórii.

Štvrtok začal športovo. Konečne sme sa naučili hrať frisbee, ktoré sa nám veľmi páčilo. Po obede sme sa osviežili na kúpalisku, a potom sme sa spoločne pomodlili pri rybeckom kríži.

Nasledovala návšteva Lopašova a jeho krásnych zákutí. Strieľali sme zo vzduchovky, či lukom a lozili po rebríku do výšin. Večer sa spievalo pri ohni a unavení, ale šťastní sme sa vrátili do svojich príbytkov.

V piatok sme navštívili Smolenický zámok, ktorý nás náramne okúzlil. Pri svätej omši večer sme sa duchovne posilnili a po nej sme sa presunuli do domky, kde sme odpálili neskutočnú poľsko-slovenskú party..
 

V sobotu nás čakala púť do Šaštína, a to na bicykloch. Na tomto pútnickom mieste nás privítal páter Michal, ktorý sa nám prihovoril aj pri svätej omši v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska. Po obede a krátkom oddychu pri kávičke nás čakala cesta domov. Večer sme sa posilnili na grilovačke, kde sa i riadne tancovalo.

Nedeľná svätá omša bola pre Poliakov tou záverečnou. Po jej skončení sme sa museli rozlúčiť, pretože našich priateľov čakala cesta domov. Sme veľmi vďační za to, že sme mohli prijať takúto vzácnu návštevu a už teraz sa tešíme na naše ďalšie stretnutia s Wielovieśanmi. ĎAKUJEME smiley