Myšlienka na týždeň:

"Jediná cesta k mieru je odpustenie." (sv. Ján Pavol II.)

Stretnutie s Rodzinou Veseuou

V sobotu 25.Marca 2017 medzi nás zavítala „RODZINA VESEUÁ“z Radošoviec. Stretnutiu predchádzala sv. omša, ktorú títo talentovaní mladí sprevádzali svojím spevom.

 

Potom sa spoločne presunuli do nášho strediska. Tu sa vyplnilo známe príslovie: „dobrých ľudí sa všade veľa zmestí“, keďže do Domky sa nahrnulo skoro 70 mladých. Pozvanie prijali aj „senický“ pán kaplán Marián Lukáč a s Radošovčanmi prišiel p. kaplán Marek Budaj.

Po úvodnom privítaní a modlitbe nám „Rodzina Veseuá“ predstavila to, čím žije a potom sme mali možnosť pozrieť si jednu časť z ich seriálu „Mauý chuapec z Radošovec“ (natočili už 3 DVD nosiče), ktorého námetom je známe literárne dielo Kája Mařík. A aby hostia vedeli, čím zase žijeme my v Senickej Domke, pozreli sme videá, ktoré natočil a zostrihal jeden šikovný člen strediskovej rady.

Po tejto prezentácií sme sa občerstvili a tí športu chtiví si stihli zahrať aj stolný futbal. Ako predposledný bod programu bola zoznamovačka, kedy sme sa mohli v skupinkách porozprávať a lepšie spoznať. Na záver nesmela chýbať modlitba s príbehom a spoločná fotka (zmestili sme sa na ňu všetci :) )

Na záver nesmela chýbať modlitba s príbehom a spoločná fotka - zmestili sme sa na ňu všetci smiley .