Myšlienka na týždeň:

"Jediná cesta k mieru je odpustenie." (sv. Ján Pavol II.)

Silvester 2017

Ani sme sa nenazdali a rok 2017 je už za nami. Posledné chvíle tohto neopakovateľného a krásneho roka sme prežili spoločne v Domke.

 

Mladí junáci a švárne devy v najrôznejších krojoch sa tu stretli, aby sa spoločne potešili z toho, čo uplynulý rok zažili. Po prvých tanečných minútach bolo každému jasné, že tento večer si bude ešte dlho pamätať.

Po chutnom guláši nás čakal atraktívny program plný tanca a spevu. Následne sa nás ujali folkloristi Žofka a Julo, ktorý nás naučili základné tanečné kroky čardáša.

Každý vydal zo seba maximum a výsledok na seba nenechal dlho čakať. Po hodine tanca nasledovala dlho očakávaná rekapitulácia končiaceho sa roku v podobe naozaj veľmi originálneho videa.

Potom sme sa presunuli do nášho farského kostola aby sme sa poďakovali Bohu za tento požehnaný čas. Po adorácií sa už len roztrhla reťaz plná vinšov a prianí, kde tu aj prskavka zahorela.

Silvestrovský večer pokračoval, dj hral ako o dušu a keď už nevládal tak sme sa započúvali do zvuky harmoník, ktoré oprášili naši kamaráti Timo a Beny. Po záverečnej modlitbe sme sa spokojne vrátili domov plný dojmov z naplno prežitého večera.