Myšlienka na týždeň:

”Rob to, čo dokážeš a modli sa za to, čo nedokážeš - a Boh dá, aby si to dokázal.” ( sv. Augustín)

Stmelovačka stretka Kvetinky

V piatok 14.10. 2016 sa dievčatá zo stretka Kvetinky išli stmelovať do Šaštína k Sedembolestnej Panne Márii. Hlavným heslom bolo «Čím môžem byť darom pre druhých ». 

 

 

Približne 16:15 sme prišli vlakom do Šaštína. Po príchode do kláštora sme sa ubytovali. Spoločne so stretkom CHALANI sme sa zúčastnili sv. omše a neskôr sme sa presunuli do telocvične, kde nás prechádzal zrak z neuveriteľných výkonov a nasadenia všetkých dievčat i chlapcov, ktorí prejavili radosť a nadšenie vo volejbale či florbale.

Večer bol v plnom prúde. Pochutnali sme si i na chutnej pizzi. Deň sme zakončili zamyslením a vrúcnou modlitbou, pri ktorej každý z nás, či už dievča, alebo chlapec rozmýšľal nad tým, čím môžeme byť darom pre druhých. Chalani sa vybrali na cestu domov a my zase na cestu snov.

Ráno sme sa spoločne naraňajkovali a vydali sme sa na prechádzku k jazeru Gazárka. Bolo síce veterno, ale slniečko nás zohrievalo. Na brehu Gazárky sme mali aktivitu a pomodlili sme sa za všetky členky nášho stretka. Po výdatnom obede sme sa pobalili a poďakovali sme Matke Sedembolestnej za požehnaný čas, ktorý sme spolu strávili. Posilnení na duchu sme sa vrátili domov.