Myšlienka na týždeň:

”Rob to, čo dokážeš a modli sa za to, čo nedokážeš - a Boh dá, aby si to dokázal.” ( sv. Augustín)

Blahorečenie dona Titusa Zemana

Počas posledného septembrového víkendu sa udiala jedna veľká vec. Don Titus Zeman - kňaz, salezián, mučeník za duchovné povolania, bol vyhlásený za blahoslaveného!

 

Blahorečenie sa konalo v Bratislave a my sme, samozrejme, boli pri tom. Najprv sa všetci mladí stretli v piatok na Mamateyke,kde bol uvítací ceremoniál a rozdelenie do rodín. Večer sme rozjímali na vigílii v Dóme sv. Martina.

V sobotu 30.9. bola slávnostná sv.omša blahorečenia v Petržalke,kedy sa Titus stal blahoslaveným. Poobede nasledoval zaujímavý kultúrny program v Hant Aréne. Počuli sme povzbudivé svedectvá, videli divadlo,tanec a prehovoril k nám aj hlavný predstavený saleziánov Don Angel Artime

Nasledovala afterparty na Trnávke. Mohli sme sa tu stretnúť s mladými z celého Slovenska a vytvoriť tak krásne spoločenstvo. Po chutnom guláši sme si aj dobre zatancovali.

V nedeľu nás čakala ďakovná sv.omša v rodisku dona Titusa, vo Vajnoroch. Bolo to krásne zakončenie víkendu plného božích milostí, požehnaného času prežitého v kruhu priateľov, láskavých rodín,ale najmä v Božej prítomnosti. Tak sa nebojme a prekračujme naše hranice s odvahou tak ako TItus! Blahoslavený Titus Zeman, oroduj za nás!