Myšlienka na týždeň:

"Radosť otvára srdce, smútok ho zamyká." (sv. František Saleský)

2. Prímestský tábor - podmorské kráľovstvo Domkolandia

Drahí priatelia,

veľmi radi by sme vám porozprávali príbeh, ktorí sme prežili v podmorskom kráľovstve Domkolandia a o to väčšie by sme sa s vami radi podelili o krásne zážitky z nášho kráľovstva, a z našich ciest v celom podmorskom svete. ,, Kde bolo, tam bolo .....

 

                                                                                                          Pre pozretie celého článku, kliknite nižšie

V čase druhého turnusu prímestského tábora sme sa spolu s deťmi ponorili do hlbín oceánu. Objavili sme obrovské kráľovstvo kráľa Plutinohy. V kráľovstve zavládol smútok, pretože princeznú Perlu uniesla zlá chobotnica Oktávia. Deti sa odvážne chopili šance byť na chvíľku hrdinami. Chceli zvíťaziť nad Oktáviou, zachrániť Perlu a získať cenný poklad. Našu veľkú výpravu sme začali v hrade, kde sme sa pozoznamovali, aby sme mohli utužiť záchranársky tím. Zmerali sme sily v niekoľkých súťažiach a ani sme nevedeli ako, ale už bol čas ísť spať.


V utorok sme išli do najhlbšieho miesta v oceáne, do „Senickej priekopy“ (plavárne), lovenie pukov na dne vody, špliechanie a hádzanie loptičiek patrí k tým klasickým činnostiam na plavárni, ale stalo sa aj niečo, čo by nikto nečakal. Doplavila sa k nám sklenená fľaša s odkazom: „ Na ostrove Magnum sú útržky mapy, ktorá Vás dovedie až do Vášho cieľa.“  Vybrali sme sa tam a naozaj sme dokázali poskladať mapu. Vďaka mape sme dorazili do „Táborišťa Gazara“ (Šaštín),  poskákali sme si na trampolíne v „Oratku“,  zahrali si futbalový zápas, naučili sme sa skákať gumu, trošku sme zase zostali mokrí, keď sme hrali hry s vodovými balónikmi, ale keďže sme už v tom oceáne, nemôže sa nikto čudovať.

 

Zjedli sme, čo nám dali, vybláznili sa, ako sa len dalo a vyčerpaní sa vracali vlakom naspäť do postelí. Posledný deň, ktorý nám ostal, bol preplnený aktivitami. Začali sme dvojhodinovkou. V stávke bolo zjedenie celého obeda a upratania Domky, keby prehrajú deti a obliatie animátorov v prípade, že vyhrajú. Skončilo to nerozhodne, veď úlohy boli náročné, tak sme sa dohodli na kompromise, že splníme všetci všetko. Po chutnom obede bola nesplnená už len jedna aktivita. Mestská hra. Keď vyriešia tieto úlohy, dostanú sa až k Oktáviinemu dúpä. Avšak zvládli sme aj toto prekonať. Oktávia, keď sa dopočula, že sa za ňou hrnú udatní bojovníci, nechala princeznú aj s pokladom v dúpä a utiekla preč. Princezná bola zachránená, poklad po chvíli objavený, takže týždeň sme statočne prežili a ostali v nás krásne spomienky naň.

Emma